SPFkujte i v zimě!
11. 1. 2023

SPFkujte i zimě!

Součástí každodenní rutiny v péči o pleť by měla být i ochrana před slunečním zářením. A proč se přimlouváme za používání těchto přípravků i v zimě, Vám vysvětlíme v následujícím článku.

Takže proč vlastně by každý měl používat přípravky s vysokým SPF i v zimě, a to nejen když svítí sluníčko, ale i když je zataženo?

Že existuje UVA a UVB záření asi všichni vědí, ale pojďme se na ně podívat blíže.

UVB záření proniká pouze do vrchní vrstvy kůže a způsobuje její spálení a podráždění a také zvyšuje riziko rakoviny kůže. V zimních měsících mají tyto paprsky nižší intenzitu a lidé jsou mnohdy zvyklí použít ochranný krém jen v případě, když svítí sluníčko, nebo když jedou na hory.

UVA záření proniká do hlubších vrstev kůže, a právě ono může za stárnutí pleti, tvorbu vrásek, pigmentových skvrn, nebo zhoršenou pružnost pokožky. Toto záření proniká k naší pleti stále, prostupuje i oblačností, takže nemusí zrovna svítit slunce, vlastně nemusíte být ani venku a Vaše pleť přesto trpí působením UVA paprsků. A právě tyto paprsky by Vás měly přimět zařadit ochranné krémy do své denní rutiny i v zimních měsících, a to každý den, nejen když svítí sluníčko.
Při jejich výběru dáváme pozor, aby chránily jak před UVB, tak i UVA zářením. Ne všechny krémy poskytují ochranu i proti UVA záření, a proto si vždy všímejme značení na obalu.
Krémy se vyrábí buď s chemickými, nebo minerálními filtry.

Co jsou minerální filtry?

Minerální nebo-li fyzikální filtry se používají především pro děti a kojence nebo lidi s citlivou pletí.Obsahují filtry získávané z nerostů.
Výhody minerálních filtrů:
– nepronikají do pokožky. Vytvoří na ní vrstvu, která odráží sluneční paprsky

– obsahují buď oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý, což je přírodní UV filtr
– působí okamžitě
– nedráždí pokožku

– chrání a zklidňují pokožku

Co jsou chemické UV filtry?
Chemické filtry používají uhlíkové směsi, které mění UV záření na teplo, a to se později z těla uvolní..Nejsou vhodné pro citlivou a aknózní pleť.
Jaké mají chemické filtry výhody?

– Jednoduše se roztírají

– Nedělají bílé skvrny

– Stačí menší množství

Vzhledem k tomu, že slunce je největší příčinou vnějšího stárnutí pokožky, nejlepší způsob, jak se o svou pokožku starat, je zabránit co největšímu poškození sluncem.
Každodenní aplikace (a opakovaná aplikace) širokospektrálního SPF 30,50 je velmi důležitá pro ochranu vaší pokožky.
Najděte si opalovací krém, který obsahuje přimíchané aktivní složky proti stárnutí a antioxidanty. Může být neuvěřitelně těžké najít opalovací krém, který funguje, vtírá se, je dobrý pro životní prostředí a nezpůsobuje lepkavý film na pokožce.

Z krémů s fyzikálním ochranným faktorem doporučujeme
Barrier Body Butter SPF 50 1360,- czk (DP Dermaceuticals)k dostání ve Studiu MyCare
(vhodný i při akné a rosacee)

Z krémů s chemickým ochranným faktorem pak Dynamic skin recovery SPF 50 k dostání ve Studiu MyCare (Dermalogica) 2250,- czk
Všechny produkty jsou k dostání v salónu
Pro klienty salonu poskytujeme slevy

Jak tedy tyto krémy používat?

Krém nanášejte v dostatečném množství. Poté již tak, jak jste zvyklí pokračujete např nanesením make-upu. Nezapomínáme přípravek opětovně použít, pokud ho smyjeme, nebo setřeme, třeba po návštěvě bazénu, nebo fitness. Těmito krémy chráníme i například permanentní make-up, nebo tetování.

Krásnou a zdravou pleť přeje tým Studia|MyCare

Další zajímavé příspěvky ke čtení

Váš titul jde sem

Líbil se Vám dnešní článek? Nezapomeňte se registrovat k odběru a získat možnost našich kosmetických akcí. Nebojte se, SPAM  rádi nemáme. Zprávy odesíláme maxímálně 1x měsíčně.